Německý boxer

Německý boxer sloužil jako lovná zbraňpes
zpět

Německý boxer

Boxer patří mezi psího parťáka v rodině, který má opravdu osobitou povahu.

Kromě nevšedního charakteru je to pořádný gumídek s notnou dávkou každodenní energie, kterou je potřeba využít. V historii byly boxerům kupírovány uši i ocasy, vzhled psa byl naprosto odlišný. V současné době je kupírování zakázáno a žádný kvalitní chovatel to u svých štěňat nedopustí.

Německý boxer

Chov boxerů je založen na předcích z řad mastifů. Původně se tito psi využívali primárně pro lov divoké a velmi silné zvěře. Boxeři sloužili také pro zhýralou zábavu lidí, kdy byli posíláni do boje s býky. Boxer byl schopný zvíře zabít, ale mnohdy v ringu i skonal. Do chovu zasahovalo také křížení s buldoky. 

Už historie chovu poukazuje na povahu boxerů. Pokud se jedná o plemeno, které sloužilo jako lovná zbraň, je jasné, že i v současnosti to bude plemeno, které bude dravé a energické. Proto je nutné jej zaměstnat adekvátním množství práce. Je to ideální služební pes, parťák na sportovní kynologii i atlet, který Vás nadšeně potáhne v závodě canicrosu. Jeho oddanost z něj dělá úžasného rodinného člena, který by za Vás položil život. 

Copyright fotografie pixabay.com

Líbil se vám článek?
Přidejte se k našim fanouškům!
Soutěžte o zajímavé ceny!

A jaký je váš názor? :)

Silná osoba není ta, která nebrečí. Silná osoba je ta, která se vždy zase postaví na nohy.
Další myšlenky ...Staňte se naším fanouškem na2

Příbuzné téma

Líbí se vám náš obsah?Staňte se prosím našimi fanoušky na facebooku.
MENU